Διανύουμε μια εποχή που τα ταξίδια είναι στο φόρτε τους. Όλο και κάποιο ΣΚ θα προκύψει ένα ταξιδάκι με τους γονείς σου ή με τις φίλες σου, όλο και κάποιος θα σε καλέσει στο εξοχικό του για ένα τριημεράκι. Εν πάση περιπτώσει, το ταξιδάκι σου δεν το γλιτώνεις (όχι ότι σε χαλάει κιόλας).
Ένα ζήτημα, όμως, που συχνά πυκνά σε ταλαιπωρεί και το ξέρουμε είναι ΤΙ ΘΑ ΦΟΡΕΣΕΙΣ την ημέρα που θα ταξιδέψεις. Και πράγματι είναι ένα θέμα αυτό. Πρέπει να φοράς σίγουρα κάτι άνετο και ταυτόχρονα chic.
Στην παρακάτω gallery σου εξηγούμε ακριβώς τι να αποφύγεις για να έχεις ένα τέλειο ταξίδι:
Skinny Jeans.
Eίναι ό,τι πιο άβολο μπορείς να φορέσεις στο ταξίδι σου.
Έντονο άρωμα.
Σεβάσου τους συνταξιδιώτες σου και μη φορέσεις ό,τι πιο βαρύ κυκλοφορεί σε άρωμα.
Προκλητικά ρούχα.
Μη φορέσεις το πιο sexy σορτσάκι που έχεις στην ντουλάπα σου. Πάντα υπάρχει μια μέση λύση.
Σαγιονάρες,
Δεν είναι καθόλου σταθερές και θα σε δυσκολέψουν πολύ. Επίλεξε καλύτερα ένα ζευγάρι σανδάλια.
Σορτς.
Ακόμα κι αν το σορτς σου δεν είναι too sexy, αφήνει ακάλυπτα σημεία του σώματος. Μην ξεχνάς ότι τα αεροδρόμια και τα πλοία είναι βρώμικα και συχνά έχουν πολύ κρύο.
Μεγάλη τσάντα.
Άσε την oversized τσάντα σου στο σπίτι. Επίλεξε μια μικρότερη τσάντα που μπορείς να τη φορέσεις χιαστί.
Φακούς Επαφής.
Μέσα στο αεροπλάνο συνήθως το περιβάλλον είναι ξηρό, χωρίς καθόλου υγρασία. Γι’ αυτό προτίμησε τα γυαλιά μυωπίας σου.
Ρούχα με προσβλητικές στάμπες.
Δεν είναι η κατάλληλη στιγμή για τέτοια μπλουζάκια.
Κολάν γυμναστικής.
Μη βάλεις σε καμία περίπτωση κολάν γυμναστικής καθώς μπορεί να είναι αρκετά άνετο αλλά θεωρείται κάπως ζεστό για το καλοκαίρι. Προτίμησε μία φόρμα σε καλοκαιρινό ύφασμα που είναι πιο άνετη.